0 beğenilme 0 beğenilmeme
7 gösterim
Genel Sorular kategorisinde
Selamın aleyküm. En kısa zaman da lütfen cevaplayın Hocam... ben 23 yaşında bir genç kızım. Haliyle çevreden, görüp beğenenler, ahlakımı düzgün bulanlar ve hiç tanımadığım halde beni oğluna isteyenler oluyor.mesela hocam geçende annemle terziye gitmiştik terzi beni bir kere daha görmüş bu gidişim ikinci görmesiydi sonra ben olmadığım bir ara anneme çok beğendiğini söyleyip ayak üstü beni istemiş. Tabi ki kabul etmedik biz ayıpladık hatta terzi kadını. ayak üstü, hiç tanımadığı birinden bir eşya ister gibi dedik. Sonra hocam yine çok yakın bir zaman da bir akrabamızın kadınlar arasında tevhidi vardı ona gittik. Orda yine bizim tanımadığımız ama ev sahibinin tanıdığı kadınlar vardı vardı. Kuran biter bitmez hemen annemin yanına gelip beni soruşturmaya başladılar. Anneme ve bana o kadar ısrar ediyorlardı ki hocam şaşılacak kadardı. İşte kadının annemin yanında oğlunu bana anlatmaları anneme ve bana çocuğun fotoğrafını göstermeleri kaynanasına yakınlarına beni gösterip bu kız nasıl falan demeleri ve daha bir sürü şey çok garibimize gitti. Ben çok utandım. Kırmadık o insanları ama gerçekten çok rahatsız olduk. Aslında kadının oğlu anlattığı kadarıyla uygun ve düzgün birine benziyordu belki olabilirdi ama onların o şekilde davranışları ve ailemin hep bi talip çıkanları biz onları tanımıyoruz demesi yüzünden kabul etmedik..
Hocam benim sorularım şunlar;
1.biz doğru insanı nasıl anlayacağız?
2.İslam'a göre yukarıda anlattığım gibi mi gelişmemiş herşey , çarşıda pazarda, akraba evinde görüp hemen üstüne mi düşülmeli bir insanın ?
3. Akrabamizin evinde beni beğenen kadının oğlu uygun gibiydi bana ama o davranışlardan dolayı reddettik ama aklımın bir köşesinde yanlış mı yaptik diye kaldı sizce doğru mu ?
4.bir de hocam son olarak ailem pek bu konularda bana sormadan direkt hayır diyorlar insanlara ben de birşey diyemiyorum onlara güvenmeye çalışıyorum ama onlar hep tanımıyoruz etmiyoruz bahanesine sığınarak reddediyorlar insanları. Hep böyle devam ederse bir gün tanıdık biriyle beni evlendireceklerinden ve mutsuz olacagimdam korkuyorum.sizce ben napmaloyim ?

Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.

Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.5k soru

4k cevap

59.9k yorum

890 üye

...