0 beğenilme 0 beğenilmeme
26 gösterim
Dini Sorular kategorisinde (710 puan)
kafirin malı müslümana helaldir diyorlar

bir kafirin yapmış olduğu paralı bir yazılımı internetten ücretsiz indirebiliyoruz kafirin malı müslümana helal ise ben ücretsiz indirirsem kul hakkına girmiş olur muyum?

lütfen bilen birisi cevaplasın araştırma yapmış biri cevaplasın

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

“Kim bir zımmiye eziyet etse, şüphesiz ben onun hasmıyım / düşmanıyım."(el-Hindî, Kenzu’l-Ummal, IV / 618; el-Camiu’s-Sağîr, I / 1210)

Bu hadise göre müslüman olmayan  birine eziyet ettiğinde (malına ya da canına zarar verdiğinde) Efendimiz (sav) ben O kişinin düşmanıyım, diyor. 

İnsanların emek harcadığı şeyleri para vermeden kullanmak için dini alet etmeniz hiç de uygun bir yaklaşım değil.

Gayrimüslim ile savaşta, gerçekten savaşta, cephede, elinde tüfek, kılıç artık ne varsa onunla mücadele etmediğin müddetçe hiçbir gayrimüslimin ne kanı ne de malı sana helal değildir. Savaşta bile sadece karşında duran, seninle savaşmakta olan gayrimüslimi öldürebilirsin.

Velhasıl, evet kul hakkına girmiş olursun!

Boş zamanlarınızı değerlendirin. Anket cevaplayarak para kazanın! Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.5k soru

4k cevap

50.5k yorum

869 üye

...