Zorla kapandım açılmak istiyorum

0 beğenilme 0 beğenilmeme
23 gösterim
28 Temmuz Dini Sorular kategorisinde Berra.zx (120 puan) sordu
Merhaba arkadaşlar ben lise 1 de zorla ve baba korkusundan kapandım.Kapandığım sene nerdeyse her gece ağlıyordum.Akrabalarım seni zorlamı kapattılar eğer öyleyse söyle diyorlardı ben hayır kendim kapandım diyordum babamdan korktuğum için.İsteyerek Allah rızası için kapanamadım korkudan kapandım.Şimdi liseyi bitirdim üniversiteye geçicem ve artık açılmak istiyorum,kesinlikle kapalılığı düzgün bir şekilde yerine getirmediğimi düşünüyorum.(Makyaj yapıyorum,bone takmıyorum saçımın önü biraz açık çıkıyorum,yazın boynum açık geziyorum,dar pantolon giyiyorum vs.) ve artık kendimi kötü hissediyorum çünkü kendimi ne kapalı nede açık görüyorum.Annemle konuştuğumda bana önemli olan kafanda bi kumaşın olması ne giyiyorsan giy dedi.Bana çok saçma geldi.Açılsam çok günah mıdır? Zorla kapatıldığım için sevabı varmıdır yada azmıdır?Eğer açılırsam giyiymime dikkat edicem tabiki asla açık saçık giyineceğimi düşünmüyorum.Ruhen Kendimi çok kötü hissediyorum görüşlernizi,tavsiyelerinizi bekliyorum,lütfen

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
29 Temmuz misafir cevapladı
İslamiyette zorlama yoktur çünkü niyet önemlidir herşey Allah rızası için yapılmalı ki Allah'ın rızası kazanilsin. Allah farz kılmış ortunmeyi onu zaten biliyorsunuz. Siz ne zaman Allah rızası için örtünmeyi düşünürseniz o vakit örtünün aile korkusundan veya adetten dolayı örtünme istikrarlı olmaz.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4,353 soru

3,957 cevap

18,242 yorum

815 üye

...