0 beğenilme 0 beğenilmeme
15 gösterim
Dini Sorular kategorisinde (2.3k puan)
Hocam sadece bilgi amaçlı soruyorum.İlmihalde bir yazı okudum.Ebu Hanife altından diş edinmeyi yahut altın ile diş kaplamayı kerih görürdü.Fakat gümüşten olmasında bir sakınca görmezdi,çünkü erkeklerin faydalanma maksadıyla gümüş kullanmaları caizdir,fakat altını kullanmak caiz görülmemiştir.Gümüş yüzük kullanışı,gümüşün dişte de kullanabileceğine delil olmuştur.Bu ifadenin açık olarak anlaşılıyor ki takma veya kaplama diş yaptırmada herhangi bir sakınca yoktur.

Bu ifadeyi okudum hocam şimdi anlamadığım bu bazı İnsanlar bunu okumuyorlar mı mezhep taklit edin diyorlar ben bunu ilmihalde okudum ve yeni okudum sadece merak ettiğim için soruyorum hocam Ebu Hanife bir sakınca görmediği halde taklit edin diyen bazı insanlar bu yazıyı okumuyorlar mı ki,halen diş dolgusu gusüle engeldir diyorlar sormak istediğim konu gusüle engeldir taklit edin diyen bazı insanlar bu yazıya inanmıyorlar mı hocam neden böyle söylüyorlar ?

Bu arada bir şey soramıyorum hocam neden soramıyorum rahatsız edici bir şey mi sordum sormak ayıp değil ki öğrenmemek ayıptır çok soru soruyorsam affola öğrenmek istiyorum niyetim dinimi iyi bilmektir.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
İnsanlar araştırma yapmyorlar kim ne derse ona inanıyorlar da ondan. Yani ben okuduklarını zannetmiyorum.
Boş zamanlarınızı değerlendirin. Anket cevaplayarak para kazanın! Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.5k soru

4k cevap

46.9k yorum

848 üye

...