0 beğenilme 0 beğenilmeme
16 gösterim
Dini Sorular kategorisinde (380 puan)

Hocam biraz uzun olacak ama yardim ederseniz sevinirim.

Hocam ben mesela bir küfür duydugumda yada okudugumda kendimi o an cok kötü his ediyorum agzimda hareketlenme oluyor ve sanki kasitli olarak duydugum yada okudugum küfürün üzerine “Allahim“ demisim gibi his geliyor tövbe hasa aklimiza gelen kötü düsüncülerden sorumlu degiliz biliyorum ama dedigim sanki bi küfürün üzerine duyim yada okuyim kasitli “Allahim“ demisim gibi his geliyor tövbe hasa. Ben bunu bir arkadasa sordum o dediki Sen sadece Allahim diyorsun onunla bisey olmaz hata bana bir örnek verdi ben simdi küfür etsem sende Annen desen simdi Sen benim anneme küfür etmismi oluyorsun diye. Sizce bu dogrumu arkadasin dedigi? Instagramda dini sayfalara sordum hepsi vesvese diyor ama vesvese oldugunu kendime yediremiyorum sanki “Allahim“ demisim gibi his geliyor tövbe hasa nolur yardim edin benim arkadasin anlatiklarini onlarada anlatim bazilari dedi Allahim demekle sakinca olmaz diye biri dedi şirke girermis diye. Cok uzun oldu ama lütfen cevabinizi bekliyorum  

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Ameller niyetlere göredir sizinki sadece vesvese eğer ehemmiyet vermez iseniz vesvese büyümez ama önemser iseniz büyür ve şu an sizin rahatsız olduğunuz duruma gelir. Şeytan vesvese verdiğinde başka bir şeye odaklanin vesveseyi onemsemeyin böyle yaptıkça vesvese pesinizi bırakacaktır.
Boş zamanlarınızı değerlendirin. Anket cevaplayarak para kazanın! Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.5k soru

4k cevap

46.9k yorum

848 üye

...