hocam lütfen yardim edin bana

0 beğenilme 0 beğenilmeme
15 gösterim
5 Temmuz Dini Sorular kategorisinde Gfb1907 (300 puan) sordu

Hocam biraz uzun olacak ama yardim ederseniz sevinirim.

Hocam ben mesela bir küfür duydugumda yada okudugumda kendimi o an cok kötü his ediyorum agzimda hareketlenme oluyor ve sanki kasitli olarak duydugum yada okudugum küfürün üzerine “Allahim“ demisim gibi his geliyor tövbe hasa aklimiza gelen kötü düsüncülerden sorumlu degiliz biliyorum ama dedigim sanki bi küfürün üzerine duyim yada okuyim kasitli “Allahim“ demisim gibi his geliyor tövbe hasa. Ben bunu bir arkadasa sordum o dediki Sen sadece Allahim diyorsun onunla bisey olmaz hata bana bir örnek verdi ben simdi küfür etsem sende Annen desen simdi Sen benim anneme küfür etmismi oluyorsun diye. Sizce bu dogrumu arkadasin dedigi? Instagramda dini sayfalara sordum hepsi vesvese diyor ama vesvese oldugunu kendime yediremiyorum sanki “Allahim“ demisim gibi his geliyor tövbe hasa nolur yardim edin benim arkadasin anlatiklarini onlarada anlatim bazilari dedi Allahim demekle sakinca olmaz diye biri dedi şirke girermis diye. Cok uzun oldu ama lütfen cevabinizi bekliyorum  

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
6 Temmuz misafir cevapladı
Ameller niyetlere göredir sizinki sadece vesvese eğer ehemmiyet vermez iseniz vesvese büyümez ama önemser iseniz büyür ve şu an sizin rahatsız olduğunuz duruma gelir. Şeytan vesvese verdiğinde başka bir şeye odaklanin vesveseyi onemsemeyin böyle yaptıkça vesvese pesinizi bırakacaktır.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4,353 soru

3,957 cevap

18,241 yorum

815 üye

...