0 beğenilme 0 beğenilmeme
14 gösterim
Dini Sorular kategorisinde (1.4k puan)
efendimiz hz. Muhammedin ummeti helak olmuyacagini biliyorum, şimdi olan deprmler, tsunamiler onlarda rabbimiz tarafindan degilmi eskiden de onca kavimler helak olurken tesaduf diye inanmislardi , simdide bu depremler tsunamiler bir tesaduf olamaz degilmi ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Hayatta tesadüfe, raslantıya yer yoktur. En ince detaylar bile yalnız üstün iradenin varlığına işaret eder. Unutma! O dilemezse her şey olduğu yerde şaşırıp kalır. Ne bir adım öne gidebilir, ne geri.

Yüce Rabbimiz kâinatı hassas bir denge, mükemmel bir âhenk ve nizam içinde yaratmıştır. Doğal denge dediğimiz bu âhenk ve nizamın bozulması, insanın kendi felaketini kendi elleriyle hazırlaması demektir.
Bildiğimiz gibi, coğrafya olarak doğal afetlere açık bir bölgede yaşıyoruz. Onun için de bu gerçekle yaşamayı öğrenmek, ona göre tedbirler almak zorundayız. Sık sık sel, deprem ve orman yangınları gibi felaketlerle karşılaşıyor, hepimizin yüreğini yakan ağır can ve mal kayıpları yaşıyoruz. Ödediğimiz bu ağır faturanın önemli sebeplerinden biri, fert ve toplum olarak yaptığımız bilinçsiz, ölçüsüz hatta bazen sorumsuz tutum ve davranışlarımızdır.
Boş zamanlarınızı değerlendirin. Anket cevaplayarak para kazanın! Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.5k soru

4k cevap

46.9k yorum

848 üye

...